Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Europejskie Dni Ptaków w Puławach

Data publikacji: 2012-10-06, Data modyfikacji: 2012-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Europejskie Dni Ptaków w Puławach

Już w najbliższą niedzielę, 7 października zapraszamy wszystkich miłośników przyrody do udziału w Europejskich Dniach Ptaków w Puławach.

W dniach 6-7 października na Starym Kontynencie po raz 20. obchodzone będzie święto ptaków, czyli  Europejskie Dni Ptaków, poświecone wielkiej jesiennej migracji ptaków. W Polsce ich organizatorem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Puławy do akcji włączają się po raz piąty, organizując w niedzielę - 7 października 2012 r. otwartą wycieczkę ornitologiczną dla wszystkich chętnych.  

Program wycieczki:
- godzina: 10.00 zbiórka przy portierni Pałacu XX. Czartoryskich, 
- trasa: Pałac XX. Czartoryskich – parkiem górnym w kierunku Pałacu Marynki - wzdłuż Łachy Wiślanej do ogrodu dolnego - przez ogródki działkowe do rzeki Wisły - wałem wiślanym do mostu im. I. Mościckiego (stary most), gdzie nastąpi zakończenia wycieczki. 
- przewidywany czas trwania wycieczki: ok. 4 godz.

Wycieczkę poprowadzi Jerzy Pawlas (Urząd Miasta Puławy, Biuro Zieleni Miejskiej). Opiekę merytoryczną sprawował będzie p. Piotr Safader – członek Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. W programie wycieczki, obok liczenia i obserwacji ptaków, zaplanowaliśmy krótką prelekcję na temat „Zimowego dokarmiania ptaków".

Akcja wpisuje się w prowadzony od 2008 r. przez Biuro Zieleni Miejskiej program ekologiczny poświęcony ochronie ptaków pn. „Zapraszamy ptaki do Puław”.

Bądź z nami i zobacz jak różnorodny jest świat ptaków w Puławach. Dzięki Tobie możemy pokazać całemu światu, jak wiele osób w Polsce interesuje się ptakami.

Prosimy o zabranie ze sobą lornetki, aparatu fotograficznego, ubiór należy  dostosować do pogody.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Zieleni Miejskiej w Urzędzie Miasta Puławy, pok.18, tel. (081) 880 45 50, adres e-mail jerzy.pawlas@um.pulawy.pl. Osoba do kontaktu Jerzy Pawlas.

Bohaterem tegorocznej akcji liczenia ptaków jest czajka. Fotografię tego ptaka prezentujemy dzięki uprzejmości p. Roberta Bijasa – znanego miłośnika i fotografika przyrody (www.bijasphoto.ztf.pl).

, Źródło artykułu: http://www.um.pulawy.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  puławski

  Powiat puławski - powiat w województwie lubelskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Puławach. Do powiatu przynależy 11 gmin: Puławy (gmina miejska), Kazimierz Dolny, Nałęczów, Baranów, Janowiec, Końskowola, Kurów, Markuszów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Żyrzyn. Powiat puławski odnowiony został w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Kazimierz Dolny nad Wisłą to znany punkt na mapie Polski pod względem turystyki. Wycieczki licznych turystów zachwycają się pięknie położonym miastem. Cenią oni szczególnie zabudowę w postaci licznych kamienic, rynku, kościołów, a także ruiny zamku. Nałęczów znany jest natomiast ze swojego parku zdrojowego z pijalnią wód. Jest gdzie wypoczywać i co oglądać.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola