Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O polityce miejskiej w Chełmie

Data publikacji: 2013-02-04, Data modyfikacji: 2013-02-04
A A AWydrukDrukuj  
 
O polityce miejskiej w Chełmie

W dniu 31 stycznia br. w Chełmie odbyło się spotkanie prezydentów Zamościa, Białej Podlaskiej, Puław i Chełma. Celem spotkania było omówienie zagadnień polityki miejskiej w ramach nowej perspektywy finansowej 2014-2020.

Zgodnie z założeniami Ministerstwa Rozwoju Regionalnego w przyszłym okresie programowania wsparcie dla ośrodków miejskich skierowane będzie z jednej strony do miejskich obszarów funkcjonalnych, a z drugiej do wyznaczonych obszarów miast np. dzielnic lub ich zdegradowanych części. Dodatkowo miasta będą mogły korzystać ze specjalnie przygotowanych instrumentów takich jak Zintegrowane Inwestycje Terytorialne (ZIT) realizowane w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).
  
Uczestnicy spotkania stanęli na stanowisku, że skutecznym elementem dalszego rozwoju ośrodków miejskich jest zabezpieczenie minimum 5% środków RPO na realizację ZIT-ów. Winna to być zasada obligatoryjna dla wszystkich programów regionalnych. Ponadto równie ważnym jest możliwość konsultacji z władzami wojewódzkimi projektu listy zadań w ramach  Kontraktów Terytorialnych, która będzie stanowiła podstawę do negocjacji z władzami rządowymi. Należy zwrócić uwagę, że Kontrakty Terytorialne to kolejne bardzo istotne źródło wsparcia finansowego realizacji zadań inwestycyjnych na terenie województwa lubelskiego. 
Wspólne stanowisko w tej sprawie zostało wystosowane do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
, Źródło artykułu: http://www.um.pulawy.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  puławski

  Powiat puławski - powiat w województwie lubelskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Puławach. Do powiatu przynależy 11 gmin: Puławy (gmina miejska), Kazimierz Dolny, Nałęczów, Baranów, Janowiec, Końskowola, Kurów, Markuszów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Żyrzyn. Powiat puławski odnowiony został w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Kazimierz Dolny nad Wisłą to znany punkt na mapie Polski pod względem turystyki. Wycieczki licznych turystów zachwycają się pięknie położonym miastem. Cenią oni szczególnie zabudowę w postaci licznych kamienic, rynku, kościołów, a także ruiny zamku. Nałęczów znany jest natomiast ze swojego parku zdrojowego z pijalnią wód. Jest gdzie wypoczywać i co oglądać.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola