Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powołanie Zespołu ds. zrównoważonego gospodarowania energią

Data publikacji: 2013-04-25, Data modyfikacji: 2013-04-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Na mocy przyjętego w 2008 roku pakietu klimatycznego państwa Unii Europejskiej zobowiązały się do realizacji do 2020 roku trzech celów (tzw. "3 x 20"), tj. redukcji emisji gazów cieplarnianych o 20%, zwiększenia odnawialnych źródeł energii w bilansie energetycznym do 20% oraz zwiększenia efektywności energetycznej o 20%.

W ramach perspektywy finansowej 2014-2020 planowane jest wsparcie gospodarki niskoemisyjnej ze środków Unii Europejskiej, a co za tym idzie - możliwością pozyskania środków na realizację inwestycji podnoszących efektywność energetyczną w przedsiębiorstwach oraz infrastrukturze użyteczności publicznej, których wsparcie przeznaczone będzie między innymi na kompleksową termomodernizację, inwestycje ciepłownicze, transport miejski, oświetlenie miejskie. Warunkiem uzyskania wsparcia będzie posiadanie przez gminy Planów Gospodarki Niskoemisyjnej.
Istotą sprawy było powołanie zespołu mającego na celu przygotowanie założeń do planu niskoemisyjnej miasta Puławy. Zadaniem zespołu ma być wypracowanie spójnych koncepcji gospodarowania energią na ternie gminy celem zapewnienia korzyści ekonomicznych, społecznych i środowiskowych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju płynących z działań zmniejszających emisje.

UM Puławy, Źródło artykułu: www.um.pulawy.pl, Autor zdjęć: UM Puławy
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  puławski

  Powiat puławski - powiat w województwie lubelskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Puławach. Do powiatu przynależy 11 gmin: Puławy (gmina miejska), Kazimierz Dolny, Nałęczów, Baranów, Janowiec, Końskowola, Kurów, Markuszów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Żyrzyn. Powiat puławski odnowiony został w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

  Kazimierz Dolny nad Wisłą to znany punkt na mapie Polski pod względem turystyki. Wycieczki licznych turystów zachwycają się pięknie położonym miastem. Cenią oni szczególnie zabudowę w postaci licznych kamienic, rynku, kościołów, a także ruiny zamku. Nałęczów znany jest natomiast ze swojego parku zdrojowego z pijalnią wód. Jest gdzie wypoczywać i co oglądać.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola