Belka
Sobota, 27 Kwietnia 2024   imieniny: Felicja, Teofil, Zyta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Peeling drobnoziarnisty - czy warto?

Data publikacji: 2022-03-18, Data modyfikacji: 2022-03-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Peeling drobnoziarnisty - czy warto?

Martwe komórki naskórka, gromadzące się w nadmiarze na powierzchni cery mogą zapychać pory. W ten sposób tworzą się pierwsze zaskórniki oraz kolejno większe niedoskonałości, które wymagają leczenia oraz wprowadzenia odpowiedniej pielęgnacji. Peeling drobnoziarnisty ma za zadanie nie tylko wspomagać pozbywanie się pozostałości, jakie zostawia po sobie martwy naskórek, ale również pomagać w dokładnym oczyszczaniu skóry twarzy. 

Peeling drobnoziarnisty w zapobieganiu objawom trądziku

Na skutek nagromadzenia martwych komórek naskórka, pojawiają się objawy trądziku. Są to zaskórniki oraz niedoskonałości, które w znacznym stopniu bardzo negatywnie wpływają na kondycję cery. Dlatego konieczne jest odpowiednie działanie, w ty oczyszczanie. Peeling drobnoziarnisty jest w tym względzie niezwykle pomocny. Nie tylko łagodzi podrażnienia skóry, ale również stosowanie go to delikatny masaż dla cery, który wzmacnia funkcje ochronne skóry. Dodatkowo poprawia kondycję skóry poprzez jej odpowiednie ukrwienie oraz umożliwienie poprawy jędrności. Jest to doskonałe rozwiązanie dla cery tłustej, która zmaga się z nadmiarem sebum. Ono w połączeniu z nadmiarem martwych komórek naskórka jest gotowym przepisem na pojawienie się trądziku. 

Drobnoziarnisty peeling wzmacnia funkcje ochronne skóry

Funkcje ochronne skóry to między innymi jej zdolność do zachowania odpowiedniego nawilżenia. Jest to w pewnym stopniu zaburzone w przypadku cery mieszanej, która w strefie T jest zbyt mocno przetłuszczona, natomiast na policzkach wręcz zbyt sucha. Dlatego konieczne jest uregulowanie jej gospodarki. Należy to zrobić, nakładając na delikatnie zwilżoną skórę peeling drobnoziarnisty, dopasowany do indywidualnych potrzeb cery. Następnie należy wykonać krótki masaż, który umożliwi pozbycie się nadmiaru sebum oraz martwych komórek ze skóry twarzy oraz postawienie jej gładkiej i czystej. W momencie, kiedy zabieg pielęgnacyjny zostanie wykonany do końca, wystarczy pozbyć się nadmiaru kosmetyku za pomoc wody oraz odpowiednio osuszyć twarz. Warto korzystać z jednorazowych ręczników papierowych lub zakupić komplet niewielkich ręczników, które będą codziennie wymieniane na nowy. W ten sposób można doskonale zadbać o bezpieczeństwo swojej cery oraz o jej barierę hydrolipidową. Dzięki takim zabiegom skóra zachowuje zdrowy wygląd, staje się promienna oraz nawilżona. Dodatkowo cera jest gładka oraz nie pojawiają się na niej w bardzo szybkim tempie oznaki starzenia się. Można również niezwykle skutecznie pozbyć się objawów trądziku. 

 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    puławski

    Powiat puławski - powiat w województwie lubelskim, którego siedzibę możemy znaleźć w Puławach. Do powiatu przynależy 11 gmin: Puławy (gmina miejska), Kazimierz Dolny, Nałęczów, Baranów, Janowiec, Końskowola, Kurów, Markuszów, Puławy (gmina wiejska), Wąwolnica, Żyrzyn. Powiat puławski odnowiony został w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku.

    Kazimierz Dolny nad Wisłą to znany punkt na mapie Polski pod względem turystyki. Wycieczki licznych turystów zachwycają się pięknie położonym miastem. Cenią oni szczególnie zabudowę w postaci licznych kamienic, rynku, kościołów, a także ruiny zamku. Nałęczów znany jest natomiast ze swojego parku zdrojowego z pijalnią wód. Jest gdzie wypoczywać i co oglądać.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola